bip.gov.pl

Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im.Dr.Emila Warmińskiego SPZOZ w Bydgoszczy

A A A K

SmodBIP
To jest wersja archiwalna z dnia 16.02.2020, zobacz aktualną wersję tej strony.
Zmiany wprowadzono z powodu: poprawki dot. strony kodowej tekstu

Instrukcja korzystania z BIP

Instrukcja korzystania z BIP

GŁÓWNE ELEMENTY SKŁADOWE STRONY BIP:

Wyświatlana na ekranie monitora strona podmiotowa Biuletynu Informacji Publicznej naszego szpitala składa się z czterech zasadniczych elementów:
1. Nagłówka
2. Menu przedmiotowego
3. Pola publikacji
4. Panelu informacyjnego

\"\"

Wygląd i zawartość nagłówka i menu przedmiotowego są stałe dla wszystkich podstron Biuletynu, zmianie ulega natomiast zawartość pola publikacji i panelu informacyjnego, zaleĹźnie od działu tematycznego wybranego za pośrednictwem menu lub odnośników wyróĹźnionych czerwonym kolorem czcionki w nagłówku.

NAGŁÓWEK:

Składa się z następujących elementów:
• w lewym górnym rogu umieszczono logo (znak graficzny) szpitala, którego "kliknięcie" spowoduje przeniesienie na podmiotową stronę www szpitala.
• obok znajduje się tytuł strony ("Biuletyn Informacji Publicznej").
• w prawym górnym rogu umieszczono logo Biuletynu z adresem strony głównej BIP - "kliknięcie" myszką w tym obszarze umoĹźliwia przeniesienie na stronę główną BIP.
• poniĹźej umieszczono herb Bydgoszczy oraz pełną nazwę podmiotu.
• po prawej stronie zlokalizowane są :
- odnośnik Mapa strony (po jego "kliknięciu" w obszarze pola publikacji pojawia się zawartość menu tematycznego, co umożliwia bezpośrednie przejście do treści wybranego działu,
- odnośnik Rejestr zmian (umoĹźliwia wyświetlenie pełnej listy informacji, których treść została zmieniona. KaĹźda pozycja na liście zawiera tytuł informacji, której dotyczy zmiana, datę i nazwisko osoby dokonującej zmiany oraz jej opis.
- Moduł wyszukujący pozwalający na szybkie odszukanie wpisanej frazy w zawartości całego biuletynu.

MENU PRZEDMIOTOWE:

Lewą stronę Biuletynu zajmuje kolumna stanowiąca menu przedmiotowe, czyli wykaz kategorii tematycznych, w które są zestawione informacje publiczne udostępniane w BIP. Nazwa kaĹźdej kategorii zapisana jest na ciemnym tle danego pola kolumny menu. Przykładowe nazwy kategorii to: Informacje ogólne, Władze i struktura organizacyjna. PoniĹźej kaĹźdej nazwy kategorii znajdują się w jasnych polach, nazwy działów wchodzących w skład danej kategorii tematycznej. Wybór działu poprzez "klikniecie" myszką w jego nazwę, spowoduje wyświetlenie zawartości tego działu w polu publikacji treści.
Umieszczone na samym dole menu pole "Logowanie", umoĹźliwia dostęp do panelu administracyjnego strony i przeznaczone jest wyłącznie dla upowaĹźnionych pracowników szpitala odpowiedzialnych za redagowanie strony Biuletynu.

POLE PUBLIKACJI:

Jest to środkowa i zarazem największa część strony Biuletynu. Pole słuĹźy do wyświetlania treści zawartej w poszczególnych działach i poddziałach BIP. Omawiane pole dzieli od nagłówka belka z nazwą aktualnie wyświetlanego działu.

PANEL INFORMACYJNY:

Każda informacja publiczna opublikowana na stronie podmiotowej BIP, poza swą treścią merytoryczną, wyposażona została w panej informacyjny określający:
• dane osoby wytwarzającej lub odpowiedzialnej za treść informacji,
• dane osoby (administratora strony) udostępniającej informację w BIP,
• datę i czas udostepnienia danej informacji,
• datę i czas jej ostatniej modyfikacji,
• ilość odsłon i zmian informacji aktualnie wyświetlanej w polu publikacji,
• wyróĹźniony czerwonym kolorem czcionki odnośnik PokaĹź zmiany, po "kliknięciu" którego zostaje wyświetlona lista wszystkich zmian dokonanych w ramach danej informacji.

PLIKI ZAŁĄCZNIKÓW:

Do niektórych działów tematycznych (artykułów) dołączone są pliki załączników w formacie doc, rtf, pdf lub xls. Ich pobranie moĹźliwe jest poprzez "najechanie" wskaĹşnikiem myszki na odnośnik "Pobierz plik", a następnie "kliknięcie" jej prawego przycisku i wybranie z menu kontekstowego opcji: "Zapisz element docelowy jako..." Następnie naleĹźy wskazać lokalizację na dysku lokalnym komputera, gdzie dany plik ma zostać zapisany.

Uwaga! Dla otwarcia plików zapisanych w formacie pdf, niezbędny jest odpowiedni program - aby go pobrać ze strony producenta \\\'kliknij\\\' obrazek ====>> \"\"Opublikował: BIP BIP
Publikacja dnia: 16.02.2020
Podpisał: BIP BIP
Dokument z dnia: 16.02.2020
Dokument oglądany razy: 677